Acqua Panna Woda Mineralna w SzkleWoda ACQUA PANNA

  • Naturalna woda mineralna niegazowana
  • Acqua Panna jest jasna i przejrzysta, nie musuje i nie posiada żadnego zapachu.
  • Woda alkaliczna o wysokim pH 8,2
  • Acqua Panna to woda o niskim poziomie kwasowości i niewielkiej zawartości soli mineralnych, co nie wpływa jednak na pogorszenie jej struktury. Pod względem smakowym jest lekka niczym piórko, przyjemnie delikatna i aksamitna.
  • Acqua Panna charakteryzuje się doskonałym zrównoważeniem wszystkich składników, zaś wywołane nią doznania utrzymują się w nosie i ustach przez wyjątkowo długi czas
  • Jest rekomendowana przez Międzynarodowe i Polskie Stowarzyszenie Sommelierów do degustacji wykwintnych win

Włoska woda mineralna

Woda mineralna Acqua Panna to ekskluzywna woda klasy Premium w szklanych butelkach o delikatnym, orzeźwiającym i przyjemnym smaku. Piękne opakowanie jest natomiast doskonałą rekomendacją dla jakości samej wody umieszczonej w jej wnętrzu.

Woda ta płynie wysoko we włoskich Apeninach. Jest krystalicznie czysta, o przejrzystej strukturze i pozbawiona wszelkich rozpraszających zapachów. Krążąc przez górskie skały w ciągu setek lat, nabiera ona cennych i wartościowych minerałów, których poszukujemy w tego rodzaju wodach. Wydobywana ze źródła na wysokości 900 metrów nad poziomem morza. Niezależnie od pory roku, temperatura tej wody utrzymuje się w okolicach 10°C w środowisku naturalnym i też w tej temperaturze woda ta smakować będzie najlepiej.

Kilka słów na temat historii tej wody

Pochodzi ona z Toskanii, która być może dobrze jest nam znana z cudownych krajobrazów, niezrównanych win i cudownej oliwy z oliwek. Warto też zapoznać się z jakże bogatą historią Acqua Panny. Okazuje się, że woda ta była już znana od czasów starożytnych, gdyż na jej temat krążyły legendy. To właśnie przy źródle tej wody miała znajdować się jedyna droga łącząca północ i południe Imperium Rzymskiego. Z tego też względu źródło to było ogromnie cenione, a także było pretekstem do tego, aby chociażby na chwilę odpocząć podczas podróży. Zarówno bogata arystokracja jak i zwykli czeladnicy spotykali się tutaj, aby czerpać z tego niezwykłego źródła wodę doskonałą w smaku i bardzo orzeźwiającą.

Acqua Panna zaistniała szerzej na kartach historii w wieku szesnastym, kiedy to ród Medyceuszy – wówczas najpotężniejszy w Italii – zaczął sprowadzać ją do Florencji umieszczając w specjalnych, terakotowych pojemnikach. To właśnie temu rodowi woda zawdzięcza swoją dzisiejszą nazwę. Natomiast w sąsiedztwie źródła tejże wody została wybudowana siedziba wakacyjnego odpoczynku o nazwie Villa Panna. Otaczający willę teren, ponad 1300 hektarów, został objęty ścisłym rezerwatem i tak trwa niezmiennie do dzisiaj już od ponad 500 lat.

Dlaczego jeszcze warto pić akurat tę wodę?

Niniejszy produkt charakteryzuje się niskim poziomem kwasowości (wysokie pH!) oraz niewielką zawartością soli mineralnych. Również dlatego, że woda sprzedawana w szklanych butelkach jest znacznie zdrowsza od wody butelkowanej w plastikowych opakowaniach PET.

Korzystnie wpływa na nasze zdrowie, gdyż posiada bardzo zrównoważone składniki mineralne, których nasz organizm potrzebuje na co dzień. Ponadto, jej wysokie pH (na poziomie 8 w źródle) pomaga w znaczący sposób odkwaszać organizm. Ta naturalna woda mineralna będzie też idealna dla każdego, kto jest na diecie ubogiej w sód. Woda jest odpowiednia dla osób w każdym wieku.