Woda Evian

Woda Evian to ekskluzywna woda mineralna, której geologiczny wiek oceniany jest na około 8 tysięcy lat. Została odkryta w roku 1789 Przez Marquisa de Lesserta we francuskich Alpach, nieopodal źródła Cachat, które zresztą w roku 1869 nazwano źródłem d’Evian-les-Bains.

Evian woda mineralna i jej właściwości

Wyjątkowa czystość oraz neutralny smak wody Evian to zasługa specyficznego pochodzenia. Na skutek naturalnego procesu filtracji, który trwa 15 lat, woda powoli pokonuje kolejne warstwy skał morenowych polodowcowych. Dzięki takim naturalnym filtrom, składniki mineralne znajdujące się w wodze są unikalną i wyjątkowo zbilansowaną kompozycją, która nie ulega zmianom od wieków.

Zresztą do dnia dzisiejszego producent wody Evian dokłada wszystkich starań, aby woda trafiała do sprzedaży w dokładnie takiej formie, jak stworzyła ją natura. Dlatego woda ta butelkowana jest bezpośrednio u źródła i testowana kilkaset razy dziennie. Z tego względu woda Evian uważana jest za jedną z najlepszych i najbardziej ekskluzywnych na świecie. Dzisiaj można ją pić w niemal 150 krajach całego świata.

Historia luksusowej wody

W roku 1879 francuski hrabia Jean-Charles de Laizer przyjechał w okolice Jeziora Lemańskiego, do Évian-les-Bains by kurować tam swoje nerki i wątrobę, a przy okazji przeczekać okres rewolucji. Wówczas Górna Sabaudia była, aż do roku 1860, bowiem poza Francją. W czasie spaceru napił się on wody ze źródła świętej Katarzyny, które znajdowało się na terenie należącym wówczas do Gabriela Cachata. W kolejnych dniach kontynuował on spacery i regularnie gasił pragnienie tą samą wodą. Szybko zaczął zauważać, że stan jego zdrowia uległ znacznej poprawie. Zaczął więc o tym głośno opowiadać. Wkrótce lekarze nakazali także innym chorym pić właśnie tę wodę. Zachęcony znacznym rozgłosem Gabriel Cachat w roku 1798 zaczął wspomnianą już wodę sprzedawać kuracjuszom. Potem zaś wybudował nawet stację termalną.

Pierwsza butelka wody Evian wyprodukowana została w roku 1826, a więc ponad 30 lat później. Dzisiaj to woda bardzo popularna i ceniona na całym świecie. Uważana jest za produkt wyjątkowy i luksusowy. Wymieniono ją nawet razem z marką Vittel w słynnym „Morderstwie w Orient Expressie” autorstwa samej Agathy Christie.

Wraz z końcem każdego roku lub na cześć wyjątkowych wydarzeń, marka Evian wypuszcza na rynek specjalną limitowaną serię butelek tworzoną przez największych kreatorów mody na świecie, którzy są za te swoiste dzieła sztuki odpowiedzialni. Na przestrzeni kilku ostatnich lat byli to m.in. Christian Lacroix, Jean Paul Gaultier, Issey Miyake, a więc największe nazwiska świata mody.

Rosnąca popularność wody Evian

Woda Evian, jak już wspomniano wyżej, odkryta została u schyłku XVIII wieku w Francji. Szybko zdobyła większą popularność. Jednak dopiero w XX wieku marka Evian poczyniła ogromne postępy w zakresie rozwoju. Od roku 1969 sprzedawana jest też w butelkach plastikowych, a nie tylko szklanych. W roku 1984 otworzono z kolei Evian Thermal Spa, gdzie do dzisiaj można cieszyć się wyjątkowymi leczniczymi właściwościami wody Evian. W kolejnych latach marka wprowadzała przede wszystkim do sprzedaży nowe butelki, korki czy opakowania swoich produktów. Co jakiś czas na rynku pojawia się także markowa woda w nietypowych butelkach, tworzonych zwykle dla upamiętnienia danego wydarzenia. Ich autorami są projektanci mody z pierwszych stron gazet.

Wyjątkowe właściwości

Woda ma ogromne znaczenie dla ludzkiego organizmu. Dostarczenie codziennie do niego odpowiedniej ilości naturalnej, czystej wody jest warunkiem jego prawidłowego funkcjonowania. Woda Evian z uwagi na swoje właściwości lecznicze doceniona została już w roku 1878 przez Francuską Akademię Medyczną. Zresztą aż do dzisiaj poleca się ją w szpitalach osobom z poparzeniami ciała. Poza tym wodę Evian można bez obaw podawać także małym dzieciom.

Woda Evian stosowana bywa również w celach kosmetycznych. Zresztą właśnie z tego powodu powstało wspomniane już Evian Thermal Spa, gdzie można cieszyć się wyjątkowymi właściwościami tej renomowanej wody. Na jej bazie powstała też specjalna linia produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry. Woda Evian to woda o neutralnym pH i zrównoważonej zawartości minerałów. Przeznaczona jest do powszechniej konsumpcji. Spożywać ją w szczególności powinny kobiety ciężarne oraz matki karmiące piersią.

Symbol francuskiego glamour

Za sprawą konsekwentnych działań marketingowych woda Evian pozostanie niezmiennie jednym z najlepszym symboli francuskiego stylu życia. Serwuje się ją w najlepszych restauracjach świata i sprzedaje w najbardziej ekskluzywnych sklepach. Od zawsze kojarzy się przede wszystkim z luksusem. Ceniona jest przez takie gwiazdy show businessu jak Brad Pitt, Madonna, Serena Williams czy Elton John. Cały czas związana jest też ze światem mody. Chętnie sięgają po nią najlepsi projektanci świata – Versace, Fendi, Kenzo, Dolce&Gabbana czy Ann Demeulemester. Woda Evian bywa dla nich inspiracją. Wszystko to sprawiło, że woda Evian stała się częścią świata mody. To właśnie dla niej francuscy projektanci mody projektowali kultowe linie butelek Houte Couture oraz przeznaczoną już do sprzedaży wersję Prêt-à-porter.