Naturalna Woda Mineralna Niegazowana

Wody mineralne niegazowane to wody pozyskiwane z odwiertów głębinowych o niskiej zawartości dwutlenku węgla. Charakteryzują się one stałym składem chemicznym i są na ogół bogate w minerały. Mogą to być zarówno wody średnio jak i wysokozmineralizowane. Zawierają minimum 1000 mg składników mineralnych na litr. Zaspokajają w praktyce od kilku do nawet kilkudziesięciu procent dziennego zapotrzebowania na wapń czy magnez. Rozpuszczone w wodzie mineralnej składniki regulują przebieg wielu procesów zachodzących w organizmie, w tym metabolizm, gospodarkę hormonalną i wodną, a przy okazji redukują toksyczność metali ciężkich.

Wody mineralne niegazowane są bardziej uniwersalne niż wody gazowane, których nie powinny pić osoby z chorobą wrzodową żołądka, cierpiące na nadkwasotę czy zmagające się z problemami z krtanią i gardłem. Ponadto wody mineralne niegazowane niskosodowe (szczególnie te nisko zmineralizowane) polecane są małym dzieciom, kobietom w ciąży i karmiącym piersią oraz osobom z problemami gastrycznymi.

Naturalne wody mineralne pochodzą ze znacznych głębokości. Posiadają wiele składników mineralnych i są bakteriologicznie czyste, a więc nie wymagają oczyszczenia w procesie chlorowania czy ozonowania. Znaleźć w nich można w wiele korzystnych dla organizmu człowieka, w specyficznych dla każdej wody proporcjach, minerałów : sód, wapń, magnez, żelazo, fluorki, siarczany, chlorki czy wodorowęglany. Dodatkowo składniki te występują w formie zjonizowanej. Są więc łatwo przyswajane przez organizm człowieka.

Dla zachowania zdrowia należy każdego dnia spożywać minimum 30 ml wody na każdy kilogram masy ciała. Jeszcze więcej wody powinni spożywać sportowcy czy też osoby pracujące na co dzień fizycznie. Niedobór wody w organizmie ogranicza bowiem nasze zdolności wysiłkowe.

Najlepsza woda mineralna niegazowana  – czołowych światowych marek Acqua Panna, Vittel , Cisowianka Classique.

Acqua Panna to włoska woda o niskim poziomie kwasowości i niewielkiej zawartości soli mineralnych i doskonałym zrównoważeniu wszystkich składników. Pod względem smakowym jest lekka niczym piórko, przyjemnie delikatna i aksamitna. Jest rekomendowana przez Międzynarodowe i Polskie Stowarzyszenie Sommelierów do degustacji wykwintnych win.

CISOWIANKA CLASSIQUE to woda mineralna średniozmineralizowana polecana dla diety ubogiej w sód. Jest wydobywana z ujęcia CISOWIANKA w Drzewcach k.Nałęczowa w Polsce.

Vittel to wysoko gatunkowa francuska naturalna woda mineralna, wydobywana w uzdrowisku specjalizującym się w zabiegach leczniczych i upiększających Les Thermes de Vittel  nieopodal  malowniczego miasteczka Vittel w regionie Vosges w północno-wschodniej Francji. Ceniona nieprzerwanie od 1903 roku za korzystne właściwości dla zdrowia.