Kawa Black Angel — krótka historia marki

Każdy z produktów Black Angel jest z daleka rozpoznawalny dzięki charakterystycznemu logo. Biorąc do ręki opakowanie, tej ekskluzywnej kawy klient widzi odciśnięte czerwone usta, które kuszą i zapraszają, by skosztować tego, co jest w środku. Producent podaje jednak, że tak naprawdę symbol ten to nic innego jak… kolorowane ziarenko kawy odbite spodnią stroną na czarnej lub białej powierzchni. To ono wabi zachęcając do sprawdzenia, jaki smak ma przygotowana z niego kawa. Niektórzy mówią, że to anielskie usta – stąd nazwa firmy.

Historia Black Angel zaczęła się od włoskiego mistrza Carlo Ruffinelli. W San Marino założył on pierwszą palarnię marki. Ta słoneczna kraina do dziś produkuje przede wszystkim najwyższej jakości kawy. Obecnie produkty sygnowane logiem firmy są znane i cenione na całym świecie. W Polsce również cieszą się bardzo dużą popularnością i są chętnie wybierane o różnych porach dnia.

Czym szczególnym charakteryzuje się kawa Black Angel?

Czarny Anioł rozpoznawalny jest na sklepowej półce już z daleka dzięki nietuzinkowemu opakowaniu. Prawdziwy jednak czar kawy Black Angel to doskonałej jakości esencja wypalana z najlepszych ziaren. Są to zarówno delikatne arabiki, jak i charakterne, pobudzające robusty. Pochodzą one z plantacji w Gwatemali, Brazylii, Kolumbii, Hondurasie czy na Kostaryce. Dopieszczone od momentu sadzenia kawowca, poprzez dbanie o rozwój krzewu, aż do ostatniej chwili, czyli zbierania i suszenia. Za włożone serce, kawa odwdzięcza się mocnym smakiem i aromatem, który zostaje w pamięci na długo po ostatnim łyku.

Do wyboru spośród produktów palarni Black Angel są kawy ziarniste, mielone lub w saszetkach oraz doskonałe czekolady. Warto, by w czasie dnia kawa Black Angel towarzyszyła nam w różnych momentach. Na początek espresso “na rozgrzewkę” i pobudzenie do działania. Potem — bardziej delikatne cappuccino czy latte lub zwykła kawa z mlekiem. W czasie letnich upałów, na osłodę, warto przygotować wspaniałą kawę z lodami. Również różnego rodzaju napoje mleczne (np. smoothie) doskonale łączą się ze smakiem kaw Black Angel.

Kawy pasują także jako wypełnienie deserów. Włoskie tiramisu, naleśniki cappuccino czy inne propozycje bez wątpienia podbiją serce koneserów. Napar można dodać także do owsianki czy płatków śniadaniowych. Jest to niezwykłe i bardzo smaczne połączenie.

Black Angel sklep z kawą 

Najbardziej popularne pośród kaw marki Black Angel są 100% arabika oraz mieszanka 85% arabika z 15% robusty. Pierwsza propozycja jest bardziej delikatna w smaku, pieści podniebienie i daje mniejszy posmak goryczki. Jest polecana dla osób młodych, których kubki smakowe dopiero odkrywają świat kaw. Poza tym pasuje do różnego rodzaju deserów, nadając im charakterystyczną nutę. Mieszanka z robustą jest zaś znacznie mocniejsza w smaku. Dla prawdziwych koneserów kawy to prawdziwy kawałek nieba w filiżance. Równowaga smaku słodkiego i kwaśnego tworzy kompozycję miłą dla zmysłów. Gwarancja relaksujących chwil to każdy łyk tego napoju.