Ranking wód mineralnych

Ranking wód mineralnych PREMIUM

Wraz z rozwojem technologii, a co za tym idzie – ogólnym dostępem do informacji, wzrasta świadomość społeczeństwa. Nie jest nam już obojętne, co pijemy, ani jakie produkty spożywamy. Dlatego właśnie postanowiliśmy przygotować subiektywny ranking najlepszych, markowych i jednocześnie dostępnych w Polsce ekskluzywnych wód w szklanych butelkach. Wody mineralne, które znalazły się w topowej siódemce, od lat wyróżniają się na rynku ekskluzywnością i cenione są za swoje walory smakowe i właściwości zdrowotne.
Ponadto ze względu na fakt, iż opakowanie PET wpływa niekorzystnie na jakość przechowywanej w niej wody, wzięliśmy w naszym rankingu pod uwagę jedynie wody mineralne sprzedawane w szklanych butelkach. Dlatego też w zestawieniu zabraknie wielu popularnych i zdrowych wód mineralnych.

Zanim zaczniemy – uwaga o charakterze ogólnym. Woda jest niezwykle delikatnym produktem. Ponieważ nie posiada koloru, zaś jej aromat i smak są ledwie wyczuwalne, obecność jakichkolwiek substancji obcych może spowodować zmianę jej własności organoleptycznych. Butelki z wodą należy przechowywać w chłodnym, dobrze wentylowanym i suchym miejscu, bez dostępu światła słonecznego, nie zanieczyszczonym dymem oraz wolnym od mocnych, przenikających zapachów.

Do naszego rankingu zakwalifikowały się następujące wody mineralne KLASY PREMIUM:

WODA BORJOMI 0,5L SZKŁO / 12 SZTUK (OPAKOWANIE)

Wysokiej jakości woda wydobywana ze źródła znajdującego się w Parku Narodowym Borjomi-Haragauli w Gruzji (od 850 do 2500 m nad poziomem morza), któremu zawdzięcza swoją nazwę. Eksperci zaliczają ją do jednej z najbardziej ekskluzywnych wód na świecie, a co za tym idzie – można ją zastać na stole Białego Domu czy też Kremla. Na chwilę obecną jest sprzedawana w 30 krajach na całym świecie.

  • naturalnie nasycona
  • dwutlenkiem węgla
    po wydobyciu ze źródła posiada temperaturę od 38 do 41°C.
  • stopień mineralizacji plasuje się na poziomie od 5,5 do 7,5 g/l

Ze względu na wysoką zawartość składników mineralnych, napój jest zaliczany do grupy wód leczniczych, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, aby pić ją na co dzień. Działa kojąco na schorzenia żołądka, jelit i wątroby, a przy tym korzystnie wpływa na metabolizm.

WODA SAN PELLEGRINO 0,75L / 15 SZTUK (KARTON)

Ta woda była znana ze swoich właściwości leczniczych już w czasach starożytnych. Dzisiaj wiemy również dlaczego – jest ona bowiem bogata w liczne składniki mineralne (1043 mg/l). Sam Leonardo da Vinci zaznaczył źródło jej wydobycia na mapie podczas podróży przez doliny Lombardu w 1509 roku.

San Pellegrino to wysokogatunkowa woda mineralna naturalnie gazowana: delikatnie musujące bąbelki pobudzają kubki smakowe i pomagają zaspokoić nawet największe pragnienie. Nie posiada żadnego rozpraszającego zapachu, a przy tym nie dodaje się do niej dwutlenku węgla.

Zarówno Międzynarodowe, jak i Polskie Stowarzyszenie Sommelierów poleca niniejszą wodę do degustacji wykwintnych win.

 

WODA PERRIER 0,75L SZKŁO/ 12 SZTUK (KARTON)

Butelkowana bez dodatku dwutlenku węgla, naturalnie gazowana woda mineralna. Prestiżowa woda Perrier jest wybierana przez najlepsze restauracje, hotele i kawiarnie z całego świata. Od lat, zaraz obok Coco Chanel oraz wieży Eiffla, symbolizuje Francję kojarzoną z dobrym gustem, wyrafinowanym smakiem ale również zabawą. Woda Perrier to nieodzowny składnik udanego przyjęcia.
Producenci zadbali, aby ta wysokogatunkowa woda reprezentowała się świetnie nie tylko ze względu na smak, ale również wizualnie – dlatego właśnie sprzedawana jest w charakterystycznej zielonej butelce, bardzo eleganckiej i szykownej. Zapewne między innymi dlatego tak wiele gwiazd wybiera właśnie ten produkt na swoje ekskluzywne przyjęcia.

Charakterystyczna zielona butelka przez wielu kojarzona jest z glamourem najmodniejszych klubów i luksusem restauracji, gdzie dzięki wodzie Perrier nawet najzwyklejsze danie nabiera wyjątkowego smaku. Nie trzeba dogłębnie studiować historii muzyki rozrywkowej, mody lub filmu, żeby się przekonać, że Perrier to woda uwielbiana przez gwiazdy. Żadne topowe party lub koncert nie może się obyć bez jej szalonych bąbelków. Jest certyfikowana przez francuską Akademię Medyczną oraz Ministerstwo Zdrowia.

WODA ACQUA PANNA 0,75L / 15 SZTUK (KARTON)

Historia tej wody sięga aż do XV wieku. Jej źródło znajduje się na wysokości 900 m n.p.m. w toskańskich Apeninach na terenie dawnej posiadłości Medyceuszy. Obszar obejmujący 1300 hektarów został objęty ochroną już w 1564 roku. Woda pobierana oraz butelkowana jest na terenie rezerwatu.

Wysokiej jakości woda mineralna niegazowana, jaką jest Acqua Panna, charakteryzuje się jasną i przejrzystą konsystencją. W przeciwieństwie do swoich poprzedniczek nie musuje, ale podobnie jak one, nie posiada żadnego zapachu. Na długą chwilę pozostawia po sobie delikatny, acz przyjemny posmak, który zawdzięcza idealnie zrównoważonym składnikom mineralnym. Ją również zarówno Międzynarodowe jak i Polskie Stowarzyszenie Sommelierów zaleca jako towarzystwo przy degustacji wykwintnych win.

 

WODA EVIAN 0,75L SZKŁO NIEGAZOWANA / 12 SZTUK (KARTON)

Z geologicznego punktu widzenia możn powiedzieć, że ta woda ma już 8000 lat. Została jednak odkryta dopiero w roku 1789. Napój jest krystalicznie czysty oraz posiada neutralny smak. Swoje walory zawdzięcza pochodzeniu – źródle Cachat znajdującym się we francuskich Alpach, znanym od 1789 roku pod nazwą d’Evian-les-Bains

Woda posiada walory zdrowotne – jest ona bowiem rekomendowana do podawania nawet bardzo małym dzieciom, a przy tym stosowana w szpitalach względem osób z poważnymi poparzeniami ciała.

Wodę możemy dostać w najlepszych restauracjach, modnych miejscach, klubach oraz w prestiżowych sklepach. Od lat reprezentuje gust i wyrafinowany smak francuzów.

WODA CISOWIANKA PERLAGE 0,7L SZKŁO

Jest to wysokiej jakości woda średniozmineralizowana naturalnie gazowana. Jest ona wysokonasycona (przy użyciu metody Perlage, od której pochodzi nazwa wody) dwutlenkiem węgla pochodzenia naturalnego.
Niniejszy woda mineralna niesie ze sobą również walory prozdrowotne – ze względu na wyjątkową kompozycję składników mineralnych, jest zalecana do spożywania przy diecie ubogiej w sód.
Woda jest wydobywana z ujęcia CISOWIANKA w Drzewcach k.Nałęczowa ze źródła znajdującego się ponad 100 m pod ziemią.

To pierwsza polska woda, której bąbelki, dzięki zastosowaniu metody PERLAGE, przypominają te w winach musujących. Są bardzo drobne, co sprawia, że ma wyjątkowy smak i jest po prostu pyszna.

Robert Makłowicz – polski dziennikarz, publicysta i krytyk kulinarny

WODA CISOWIANKA NIEGAZOWANA 0,7L SZKŁO / 12 SZTUK (KARTON)

Naturalna woda mineralna wydobywana z tego samego ujęcia, co jej poprzedniczka w Drzewcach k. Nałęczowa. Co ciekawe swoją nazwę zawdzięcza książce “Ludzie bezdomni” autorstwa jednego z mistrzów polskiej literatury, Stefan Żeromskiego i opisanym w niej zakładzie o nazwie “Cisy”.

Woda posiada orzeźwiający smak i jest bogata w ważne dla zdrowia składniki mineralne – to właśnie za ich sprawą jest polecana przy diecie ubogiej w sód tak samo jak jej gazowana wersji.

Markowe wody mineralne nieodstępne w Polsce:

W naszym zestawieniu TOP7 nie znalazły się poniższe choć bardzo ekskluzywne ( i często również drogie) wody mineralne, z racji braku możliwości nabycia ich w naszym kraju. Jednak zestawienie to nie byłoby kompletne gdybyśmy o nich w tym miejscu nie wspomnieli.

1/06 Fine

Źródło tej wyjątkowej wody znajduje się… 600 metrów w dół zaraz pod pasmem wulkanicznym! Woda mineralna pochodzi prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni, natomiast wydobywany jest już od ponad 1000 lat. Jedna butelka o pojemności 750 ml, która zawiera wiele składników mineralnych, to koszt rzędu co najmniej pięciu dolarów.

2/06 Tasmanian Rain

Tasmania stanowi najmniejszy wśród stanów w Australii, który charakteryzują piękne, białe plaże oraz niesamowite widoki górskie. Nie brakuje tam również urozmaicających krajobraz rzek i jezior pochodzenia polodowcowego, a przy tym najczystszego powietrza na całym świecie. Sama woda to po prostu butelkowana woda deszczowa, która nie ma żadnej styczności z gruntem dzięki odpowiednio zaprojektowanemu procesowi produkcyjnemu. Jej cena jest jet porównywalna z poprzedniczką.

3/06 Lauquen Artes Mineral Water

Kolejna woda mineralna, która jest zaliczana do klasy premium. Nie jest dostępna w sprzedaży w zwykłych sklepach, a jedynie w prestiżowych, a przy tym najlepszych: restauracjach, winiarniach i hotelach. Cena jednej butelki o pojemności 750 ml to sześć dolarów. Napój wydobywany jest w odległej części Andów, z warstwy sięgającej 1500 m pod ziemią.

4/06 AquaDeco
Jedna z najczystszych na świecie wód. pochodzi ze źródeł w Kanadzie, podobno dziewiczych i niemal nietkniętych ludzką ręką. Jedna butelka niegazowanej wody o pojemności 750 ml to równowartość dwunastu dolarów.

5/06 10 Thousand BC
Wyjątkowa woda, która pochodzi prosto z lodowca powstałego aż dziesięć tysięcy lat przed naszą erą! Butelka o pojemności 750 ml kosztuje czternaście dolarów.

6/06 Vittel
Vittel – jednocześnie małe i urokliwe miasteczko znajdujące się w regionie Vosges (północno – wschodnia Francja) oraz wyjątkowa naturalna woda mineralna, a przy tym uzdrowisko Les Thermes de Vittel.

Woda znana jest już od roku 1903. Idealna równowaga podstawowych minerałów sprawia, iż woda ma korzystny wpływ na zdrowie. Wysoka zawartość wapnia i magnezu pozytywnie wpływa zarówno na umysł, jak i na ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *